Home

 

                                               KLAUZULA INFORMACYJNA

                  DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art.1 ust.1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn.24 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporzadzenie o ochronie danych) - dalej RODO informujemy:

1. Administratorem danych osobowych jest firma Inter.Med.Sp. z o.o., ul.Strażacka 4, 34-311 Czernichów, NIP 5492435722, REGON365853369

2. Warunkiem  udzielenia  świadczeń  przez  podmiot  medyczny Inter.Med.Sp.z o.o. jest przekazanie przez państwa danych osobowych na formularzach rejestracyjnych, umowach i innych dokumentach związanych ze świadczonymi w Ośrodku usługami.

3. Więcej informacji uzyskają państwo klikając w link poniżej:

Zasady i cele przetwarzania danych osobowych

 

 

PSYCHIATRYCZNY ZAKŁAD OPIEKUŃCZO - LECZNICZY

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2019 otwieramy kolejny oddział

w naszym Ośrodku, współfinansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Zapisy już trwają - można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie pod numerem

33/8670147, 500 611 974,  503 363310 od po.do pt. w godz.7.00 - 15.00

 

 

STACJONARNY ODDZIAŁ MEDYCYNY PALIATYWNEJ.

Oddział ten działa od 1 maja 2017 roku.

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 33/8670147, 500611974

od pon. do pt. w godz. 7:00-15:00

 

 

Nasz Ośrodek spełnia normy jakości:

PN-EN  ISO  90001:2015

PN-ISO/IEC 20071:2017

Certyfikat w załączeniu na dole strony

-------------------------------------------------------------------

 

 

USŁUGI REFUNDOWANE PRZEZ NFZ

 

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem "
Gabriele Garcia Marquez

 

Film o Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad-Finem" im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg Ad-Finem w Czernichowie

 

 

 

 

Życie stawia przed każdym z nas różne przeszkody. Przeszkody, których często nie jesteśmy w stanie pokonać w pojedynkę. Niemal codziennie spotyka my się z bezradnością rodzin, które ze względu na stan zdrowia swoich najbliższych , nie są w stanie wieść normalnego, spokojnego życia. Osoby te potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Są to nasze matki, nasi ojcowie lub inni bliscy nam ludzie, którzy nieraz sami pomagali nam w ciężkich chwilach. Dlatego też wiemy, że powierzyli nam Państwo swych najbliższych, tych najważniejszych, którzy zasługują na to, by wieść bezpieczne i godne życie. Dla nich właśnie tworzymy ośrodki funkcjonujące na najwyższym, europejskim poziomie.

Centrum to spokojna i pewna przystań, w której Państwa krewni będą otoczeni nie tylko specjalistyczną opieką medyczną i rehabilitacyjną , ale także szacunkiem, miłością i zrozumieniem.


Podmiot leczniczy Inter.Med. Sp. z o.o. tworząc nowe standardy opieki, leczenia i rehabilitacji oparł się na bazie wieloletniego doświadczenia w świadczeniu usług medycznych i opiekuńczych. Pierwszy ośrodek powstał w 2004 roku w Sokołowsku na Dolnym Śląsku, a 4 lata później jego filia w Mieroszowie. Jakość usług, które tam świadczymy zostały potwierdzone Certyfikatem ISO 9001:2008. Prawie połowa miejsc jest współfinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gromadzone przez lata doświadczenia w opiece nad pacjentami z różnego rodzaju schorzeniami somatycznymi i psychicznymi, tysiące rozmów z ich rodzinami skłoniły nas do refleksji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyliśmy jedno z największych w Polsce  centrum w ramach którego działają:

    Oddział Opieki Długoterminowej
    Centrum Rehabilitacji Leczniczej

Położenie

Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg ( na terenie którego działa Inter.Med.) znajduje się w Czernichowie w powiecie żywieckim. Położone jest na działce o powierzchni 16 tys. 650 m kw. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 4 tys. 750 m kw. Powierzchnia użytkowa to 6. tys. 800 m kw. Tereny zielone zajmują 60% działki. Centrum usytuowane jest  u stóp Góry Żar, gdzie znajduje się m.in. lotnisko dla szybowców, kolej linowo-terenowa, park linowy, trasy turystyczne i oświetlony stok narciarski. Na szczycie Góry Żar znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej – jedna z większych atrakcji Beskidów. 10 minutowy spacer doprowadzi do widowiskowej zapory na Jeziorze Żywieckim.
Gmina Czernichów należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie terenów województwa śląskiego. Lokalny samorząd stara się jak najlepiej wykorzystać unikalne walory przyrodnicze i krajobrazowe Tresnej, Czernichowa, Międzybrodzia Bielskiego i Międzybrodzia Żywieckiego. Miejscowości te, są od lat ulubionym miejscem wypoczynku letniego i zimowego wielu mieszkańców naszego regionu, jak również turystów przyjeżdżających tutaj z najdalszych zakątków kraju i z zagranicy.
Łatwo tutaj dojechać z Bielska-Białej (ok. 25 km), Oświęcimia (35 km), Żywca (10 km), Katowic (70 km).

Architektura i wyposażenie

Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg jest obiektem dwukondygnacyjnym, przeznaczonym dla 240 pacjentów. W obiekcie przyjęto rozwiązania architektoniczne zgodne z normami odpowiednimi dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Do dyspozycji pacjentów oddajemy pokoje 1 i 2-osobowe, a także przestronną jadalnię i pokoje dzienne. Rehabilitacja i zajęcia terapeutyczne dostosowane do potrzeb pacjentów ze schorzeniami wieku podeszłego odbywają się w salach terapii zajęciowej, salach rehabilitacji i gabinetach fizjoterapii. Posiadamy własną pralnię oraz kuchnię, która przygotowuje posiłki zgodnie z odpowiednimi wymogami dietetycznymi. Wewnątrz obiektu zaprojektowane zostało atrium, będące miejscem spacerów i wypoczynku dla naszych podopiecznych. Pokoje wyposażone są m.in. w specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne sterowane pilotem wraz z materacami antyodleżynowymi i szafkami przyłóżkowymi, stoliki, szafy, sprzęt audiowizualny. Każdy pokój ma bezpośredni dostęp do łazienki zaprojektowanej dla osób niepełnosprawnych. Pokoje na parterze mają bezpośrednie wyjście na ogród. Sale rehabilitacyjne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt do rehabilitacji i fizjoterapii. Sale terapii zajęciowej przystosowane są do realizacji szerokiego spektrum ergoterapii, arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii oraz zajęć relaksacyjnych. Gabinety lekarskie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt medyczny,  w tym urządzenia do diagnostyki kardiologicznej, aparat USG i inne. Posiadamy również własny transport sanitarny.

 


« powrót
Ad-Finem Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji

Czernichów

Adres:

Polska, woj. Śląskie
34-311 Czernichów
ul. Strażacka 4

Kontakt:

tel.: +48 503 363 310
tel.: +48 500 611 974
tel.: +48 33 867 01 47 (pn - pt, 7.00-15.00)

Sokołowsko

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Główna 29, Sokołowsko

Kontakt:

Przyjęcia pacjentów:
tel. kom.: +48 502 397 814
Kierownik Ośrodka:
tel. kom.: +48 517 778 761

Mieroszów

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Szpitalna 1

Kontakt:

tel.: +48 502 397 814