Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/adfinem/domains/centrumadfinem.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/adfinem/domains/centrumadfinem.pl/public_html/application/classes/database.php on line 92
 Ad-Finem Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji - Home

Home

                         

                                !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!

 

W związku z wysokim standardem usług Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej nasz Ośrodek otrzymał nowy produkt refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia na wczesną rehabilitację narządu ruchu           PO ZABIEGACH OPERACYJNYCH.

ZABIEGI, które kwalifikują się na pilną rehabilitację poszpitalną:

1. endoprotezoplastyka stawów biodrowych, kolanowych, barkowych, łokciowych

2. operacje w obrębie kończyny górnej ( stawów barkowych, łokciowych, nadgrastka, śródręcza i palców)

3. operacje w obrębie kończyny dolnej ( obręcz biodrowa/miednica, biodro, kolano, staw skokowy, stopa)

4. Operacje rekonstrukcyjne i odtwórcze w obrębie kończyn górnych, kończyn dolnych

5. Operacje mikrochirurgiczne naczyń i nerwów w obrębie stopy i dłoni

6. Artroplastyki stawów w obrębie kończyn górnych, kończyn dolnych

7. Replantacje (przyszycia) palców, kończyn

8. Operacje kręgosłupa / operacje powtórne kręgosłupa związane ze spondylodezą, artrodezą, stabilizacją kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym, lędźwiowo-krzyżowym

 

 

 

 

                                               KLAUZULA INFORMACYJNA

                  DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art.1 ust.1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn.24 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporzadzenie o ochronie danych) - dalej RODO informujemy:

1. Administratorem danych osobowych jest firma Inter.Med.Sp. z o.o., ul.Strażacka 4, 34-311 Czernichów, NIP 5492435722, REGON365853369

2. Warunkiem  udzielenia  świadczeń  przez  podmiot  medyczny Inter.Med.Sp.z o.o. jest przekazanie przez państwa danych osobowych na formularzach rejestracyjnych, umowach i innych dokumentach związanych ze świadczonymi w Ośrodku usługami.

3. Więcej informacji uzyskają państwo klikając w link poniżej:

Zasady i cele przetwarzania danych osobowych

 

                                                 

                                            

                                     

 

 

 

 

Nasz Ośrodek spełnia normy jakości:

PN-EN  ISO  90001:2015

PN-ISO/IEC 20071:2017

Certyfikat w załączeniu na dole strony

-------------------------------------------------------------------

 

 

USŁUGI REFUNDOWANE PRZEZ NFZ

 

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem "
Gabriele Garcia Marquez

 

Film o Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad-Finem" im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg Ad-Finem w Czernichowie

 

 

 

 

Życie stawia przed każdym z nas różne przeszkody. Przeszkody, których często nie jesteśmy w stanie pokonać w pojedynkę. Niemal codziennie spotyka my się z bezradnością rodzin, które ze względu na stan zdrowia swoich najbliższych , nie są w stanie wieść normalnego, spokojnego życia. Osoby te potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Są to nasze matki, nasi ojcowie lub inni bliscy nam ludzie, którzy nieraz sami pomagali nam w ciężkich chwilach. Dlatego też wiemy, że powierzyli nam Państwo swych najbliższych, tych najważniejszych, którzy zasługują na to, by wieść bezpieczne i godne życie. Dla nich właśnie tworzymy ośrodki funkcjonujące na najwyższym, europejskim poziomie.

Centrum to spokojna i pewna przystań, w której Państwa krewni będą otoczeni nie tylko specjalistyczną opieką medyczną i rehabilitacyjną , ale także szacunkiem, miłością i zrozumieniem.


Podmiot leczniczy Inter.Med. Sp. z o.o. tworząc nowe standardy opieki, leczenia i rehabilitacji oparł się na bazie wieloletniego doświadczenia w świadczeniu usług medycznych i opiekuńczych. Pierwszy ośrodek powstał w 2004 roku w Sokołowsku na Dolnym Śląsku, a 4 lata później jego filia w Mieroszowie. Jakość usług, które tam świadczymy zostały potwierdzone Certyfikatem ISO 9001:2008. Prawie połowa miejsc jest współfinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gromadzone przez lata doświadczenia w opiece nad pacjentami z różnego rodzaju schorzeniami somatycznymi i psychicznymi, tysiące rozmów z ich rodzinami skłoniły nas do refleksji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyliśmy jedno z największych w Polsce  centrum w ramach którego działają:

    Oddział Opieki Długoterminowej
    Centrum Rehabilitacji Leczniczej

Położenie

Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg ( na terenie którego działa Inter.Med.) znajduje się w Czernichowie w powiecie żywieckim. Położone jest na działce o powierzchni 16 tys. 650 m kw. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 4 tys. 750 m kw. Powierzchnia użytkowa to 6. tys. 800 m kw. Tereny zielone zajmują 60% działki. Centrum usytuowane jest  u stóp Góry Żar, gdzie znajduje się m.in. lotnisko dla szybowców, kolej linowo-terenowa, park linowy, trasy turystyczne i oświetlony stok narciarski. Na szczycie Góry Żar znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej – jedna z większych atrakcji Beskidów. 10 minutowy spacer doprowadzi do widowiskowej zapory na Jeziorze Żywieckim.
Gmina Czernichów należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie terenów województwa śląskiego. Lokalny samorząd stara się jak najlepiej wykorzystać unikalne walory przyrodnicze i krajobrazowe Tresnej, Czernichowa, Międzybrodzia Bielskiego i Międzybrodzia Żywieckiego. Miejscowości te, są od lat ulubionym miejscem wypoczynku letniego i zimowego wielu mieszkańców naszego regionu, jak również turystów przyjeżdżających tutaj z najdalszych zakątków kraju i z zagranicy.
Łatwo tutaj dojechać z Bielska-Białej (ok. 25 km), Oświęcimia (35 km), Żywca (10 km), Katowic (70 km).

Architektura i wyposażenie

Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg jest obiektem dwukondygnacyjnym, przeznaczonym dla 240 pacjentów. W obiekcie przyjęto rozwiązania architektoniczne zgodne z normami odpowiednimi dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Do dyspozycji pacjentów oddajemy pokoje 1 i 2-osobowe, a także przestronną jadalnię i pokoje dzienne. Rehabilitacja i zajęcia terapeutyczne dostosowane do potrzeb pacjentów ze schorzeniami wieku podeszłego odbywają się w salach terapii zajęciowej, salach rehabilitacji i gabinetach fizjoterapii. Posiadamy własną pralnię oraz kuchnię, która przygotowuje posiłki zgodnie z odpowiednimi wymogami dietetycznymi. Wewnątrz obiektu zaprojektowane zostało atrium, będące miejscem spacerów i wypoczynku dla naszych podopiecznych. Pokoje wyposażone są m.in. w specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne sterowane pilotem wraz z materacami antyodleżynowymi i szafkami przyłóżkowymi, stoliki, szafy, sprzęt audiowizualny. Każdy pokój ma bezpośredni dostęp do łazienki zaprojektowanej dla osób niepełnosprawnych. Pokoje na parterze mają bezpośrednie wyjście na ogród. Sale rehabilitacyjne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt do rehabilitacji i fizjoterapii. Sale terapii zajęciowej przystosowane są do realizacji szerokiego spektrum ergoterapii, arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii oraz zajęć relaksacyjnych. Gabinety lekarskie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt medyczny,  w tym urządzenia do diagnostyki kardiologicznej, aparat USG i inne. Posiadamy również własny transport sanitarny.

 


« powrót
Ad-Finem Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji

Czernichów

Adres:

Polska, woj. Śląskie
34-311 Czernichów
ul. Strażacka 4

Kontakt:

tel.: +48 503 363 310
tel.: +48 500 611 974
tel.: +48 33 867 01 47 (pn - pt, 7.00-15.00)

Sokołowsko

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Główna 29, Sokołowsko

Kontakt:

Przyjęcia pacjentów:
tel. kom.: +48 502 397 814
Kierownik Ośrodka:
tel. kom.: +48 517 778 761

Mieroszów

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Szpitalna 1

Kontakt:

tel.: +48 502 397 814