Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/adfinem/domains/centrumadfinem.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/adfinem/domains/centrumadfinem.pl/public_html/application/classes/database.php on line 92
 Ad-Finem Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji - O-nas

Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy o profilu psychogeriatrycznym "Inter-med"

en.jpg de.jpg

O nas

„Rozmyślać o starości znaczy zatem skupić uwagę na człowieku,
który od poczęcia aż do śmierci jest darem Boga,
Jego obrazem i podobieństwem; znaczy też zabiegać o to,
aby każda chwila ludzkiej egzystencji przeżyta została w pełni i z godnością”.

Jan Paweł II (list do uczestników II światowego zgromadzenia
 
poświęconego problemom starzenia się ludności kwiecień, 2002)

   

    Problem starości, z jej niekiedy smutnymi i bolesnymi stronami, jest nam bliski od wielu lat. Będąc związanymi ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera poznawaliśmy problemy medyczne, psychologiczne i moralne rodzin chorych. Skłoniło nas to do poszukiwania stosownych rozwiązań. W efekcie w 2004 roku uruchomiliśmy najnowocześniejszy na Dolnym Śląsku Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Inter-Med” o profilu psychogeriatrycznym w Sokołowsku, a w 2008 roku jego Filię w oddalonym o kilka kilometrów Mieroszowie.

    Od samego początku stawialiśmy na profesjonalizm, który zaowocował uzyskaniem Certyfikatu ISO 9001:2008 dla tego typu usługi. Zawdzięczamy to oddanej kadrze medycznej, innowacyjnym metodom terapeutyczno-leczniczym, bezpiecznej i przyjaznej architekturze oraz nowoczesnemu wyposażeniu i sprzętowi medycznemu. Na naszym koncie jest też szereg wyróżnień w skali krajowej, m.in. tytuł „Modernizacja Roku 2004 w kategorii Obiekty Zdrowia i Opieki Społecznej”, Dyplom Finalista Konkursu Modernizacja Roku 2004. Prawie połowa miejsc jest współfinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Działalność ośrodków w Sokołowsku i Mieroszowie skupiona jest na pacjencie geriatrycznym i psychogeriatrycznym, z szeregiem zaburzeń o charakterze otępiennym, ze szczególnym wskazaniem na chorobę Alzheimera. Ideę opieki oparliśmy na zabezpieczeniu wszelkich sfer funkcjonowania chorego, podmiotowym i godnym traktowaniu oraz zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa i komfortu dnia codziennego.

Położenie

Sokołowsko położone jest w malowniczej dolinie, przy drodze z Wałbrzycha do przejścia granicznego w Golińsku. Miejscowość ze względu na unikalny mikroklimat, krystaliczne powietrze i tradycje lecznicze należy do Stowarzyszenia Uzdrowisk Polskich. Sokołowsko znajduje się 20 km od Wałbrzycha, 90 od Wrocławia, 190 km od Pragi. Mieroszów oddalony jest zaledwie o 5 km od Sokołowska.

  • Dojazd samochodem:
  • Dojeżdżamy do Wałbrzycha.
  • Dalej drogą międzynarodową nr 35 (kierunek: Mieroszów, Golińsk - drogowe przejście graniczne).
  • Mijamy miejscowość Unisław Śląski, Kowalową, na skrzyżowaniu z drogą krajową skręcamy w lewo, do Sokołowska.

Dane dla GPS:

  • Lat. 50.6833333 sz.geograf.płn.
  • Long. 16.2166667 dł.geograf.wsch.

Dojazd komunikacją publiczną:

  • Do Wałbrzycha możemy dojechać pociągiem PKP lub autobusem PKS.
  • Dalej do Sokołowska mikrobusami PKS lub prywatnymi (odjazdy z przystanku powyżej dworca PKS - przy drodze dwupasmowej) - kierunek: Mieroszów, Golińsk (czas przejazdu: 20-30 min.).
  • Jeśli dojedziemy do Wałbrzycha pociągiem (wysiadamy na stacji Wałbrzych Miasto), musimy przejechać do dworca PKS (pl. Grunwaldzki) komunikacją miejską MZK - autobusy linii: A,C,D,2, 7.

Architektura i wyposażenie

    W sumie dysponujemy 94 miejscami. Posiadamy komfortowo wyposażone pokoje 1-, 2- i wieloosobowe rozmieszczone na trzech kondygnacjach, połączonych windą, która umożliwia bezpieczny przewóz pacjentów.

Każdy pokój posiada węzeł sanitarny, łóżko sterowane pilotem z materacem przeciwodleżynowym, telewizor oraz meble wykonane na wymiar bez ostrych kantów. Pomieszczenia są pozbawione barier architektonicznych, dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do dyspozycji pacjentów jest duża i dobrze wyposażona sala rehabilitacji, terapii zajęciowej, jadalnia, sprzęt audiowizualny, biblioteka oraz ogród zimowy. Wokół obiektów rozciągają się rozległe, ogrodzone tereny zielone. Posiadamy własną pralnię oraz kuchnię, która przygotowuje posiłki zgodnie z odpowiednimi wymogami dietetycznymi.

Ad-Finem Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji

Czernichów

Adres:

Polska, woj. Śląskie
34-311 Czernichów
ul. Strażacka 4

Kontakt:

tel.: +48 503 363 310
tel.: +48 500 611 974
tel.: +48 33 867 01 47 (pn - pt, 7.00-15.00)

Sokołowsko

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Główna 29, Sokołowsko

Kontakt:

Przyjęcia pacjentów:
tel. kom.: +48 502 397 814
Kierownik Ośrodka:
tel. kom.: +48 517 778 761

Mieroszów

Adres:

Polska, woj. Dolnośląskie
58-350 Mieroszów
ul. Szpitalna 1

Kontakt:

tel.: +48 502 397 814